rola rodziców

Nauka języka angielskiego to fascynująca podróż, a kluczową rolę w tym procesie odgrywają nie tylko nauczyciele, ale również rodzice. Aktywne wsparcie ze strony rodziców może znacząco przyspieszyć rozwój umiejętności komunikacyjnych i językowych dzieci i młodzieży. Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, jak rodzice mogą zaangażować się w naukę angielskiego w domu.

 

1. Codzienne praktyki językowe

Zachęcaj dziecko do codziennego stosowania języka angielskiego. To może obejmować krótkie rozmowy, opowiadanie historii, czytanie książek w języku angielskim, a także pisanie dziennika. Jeżeli nie masz konkretnego pomysłu zajrzyj do tych postów po inspiracje:

 

2. Wspólne czytanie

Razem czytanie anglojęzycznych książek to doskonały sposób na rozwijanie słownictwa i zrozumienia tekstu. Dzięki temu rodzice mogą nie tylko wspierać naukę, ale także budować silne więzi z dzieckiem. Jeżeli nie masz książki w języku angielskim w domu możesz taką wypożyczyć w BRIGHT. Przy najbliższej wizycie porozmawiaj z nauczycielem lub Panią Pauliną.

 

3. Oglądanie filmów w języku angielskim

Wybierajcie razem filmy i programy w języku angielskim. To świetny sposób na doskonalenie umiejętności słuchania i zaznajamianie się z różnymi akcentami. Jest to także pożyteczna forma spędzania czasu razem. Możecie też przyjść wspólnie na seans do BRIGHT. Sprawdź w kalendarzu wydarzeń kiedy najnowsza edycja.

4. Gry językowe

Korzystajcie z gier planszowych, mobilnych aplikacji lub gier stworzonych specjalnie do nauki języka angielskiego. Zabawa sprawia, że nauka staje się bardziej efektywna i przyjemna.

 

Rola rodziców we wspieraniu nauki języka angielskiego w domu jest nieoceniona. Poprzez tworzenie stymulującego i angażującego środowiska, jako rodzic możesz pomóc swojemu dziecku rozwijać umiejętności językowe, które będą z nim przez całe życie. To wspólne wysiłki przynoszące owoc w postaci pewności siebie w posługiwaniu się językiem angielskim i otwartości na różnorodność kulturową.