Uczymy według autorskiej metody Lighty the Bulb

Dzieci, które uczą się metodą Lighty the Bulb zawsze oczekują z zaciekawieniem co zaskoczy ich na kolejnych zajęciach. Metoda jest skonstruowana w sposób, dzięki któremu dzieci będą chciały się komunikować w języku obcym, a nie tylko znać go biernie. Dąży do tego, aby zajęcia były pełne emocji i ciekawości.

Metoda Lighty the Bulb to nauka przez zabawę, ciekawe postacie z historiami, tematyka bliska życiu codziennemu dziecka, zajęcia polegające na immersji językowej, piosenki pełne ruchu oraz wsparcie dla rodziców i nauczycieli.

Korzystamy z autentycznych materiałów

Nasze zajęcia to pranie, gotowanie, chodzenie do restauracji, zakupy, spacer w mieście, wizyta u lekarza i wiele innych realnych sytuacji z życia. Wierzymy w nauczanie przez działanie. Wykorzystujemy iscenizację czyli odgrywanie roli w danej sytuacji, aby dzieci nie miały problemu odnaleźć się w takiej samej poza salą lekcyjną. Autentyczne materiały takie jak książki po angielsku, bajki i filmy, artykuły, wpadające w ucho piosenki oraz różnorodne materiały z otaczającego nas świata przybliżają naszych kursantów do świata anglojęzycznego.

Uczymy poprzez gry i zabawy

U nas nie ma nudy! Poznawanie języka dzięki grom i zabawom eliminuje każdy stres. Kursanci uczą się zawsze z uśmiechem na twarzy. Na zajęciach wykorzystujemy gry planszowe, łamigłówki, quizy oraz gry ruchowe. W ten sposób uczniowie nie tylko szybciej przyswajają wiedzę, ale również świetnie się przy tym bawią!

Przeczytaj więcej o tym jak skuteczne mogą być gry i zabawy w nauczaniu na naszym blogu.

Wykorzystujemy nowoczesną technologię

Każdy uczeń w Szkole Językowej BRIGHT co ósmą lekcję otrzymuje tablet, na którym wykonywane są  różnorodne ćwiczenia językowe oraz gry zespołowe. Twoje dziecko nie ma pojęcia o tym, że jego wiedza jest właśnie sprawdzana, a większość dzieci myśli, że “u nas w ogóle nie ma sprawdzianów” (bo nie ma, ale takich na kartce!)

Tablety wykorzystujemy również do ćwiczeń audio w starszych grupach. Dzięki słuchawkom każdy może słuchać nagrań we własnym tempie oraz wielokrotnie. Do ćwiczeń językowych wykorzystujemy także tablicę interaktywną.

Wspomagamy naukę poza zajęciami

Każdy kursant ma dostęp do swojego panelu, gdzie przećwiczy słownictwo oraz struktury leksykalno-gramatyczne. Jego postępy są na bieżąco monitorowane przez lektora Szkoły Językowej BRIGHT oraz zapisywane i widoczne dla każdego rodzica w jego panelu. W przypadku nieobecności kursanta na zajęciach ma on prawo do bezpłatnych konsultacji z lektorem, na których zostanie omówiony zrealizowany materiał. Dodatkowo, prowadzimy grupę wsparcia na Facebooku dla rodziców naszych podopiecznych.