Półkolonie na których Twoje dziecko pozna i odkryje świat w języku angielskim. Podczas tych niezapomnianych 10 dni Twoje dziecko będzie mogło bawić się oraz wykonywać rozmaite zadania w języku angielskim. Nawet się nie zorientuje, jak zacznie mówić w obcym języku.

Jeżeli Twoje dziecko:

Rodzicu, jeżeli chcesz:

Zapisz swoje dziecko na półkolonię BRIGHT MiniCamp 2022

Przykładowy rozkład dnia

MAŁY NAUKOWIEC 18-29 LIPCA 2022

Zajęcia ramowe oraz tematyka obejmuje:

Dzień 1 - Integracja

Dzieci zapoznają się z pozostałymi uczestnikami półkolonii biorąc udział w grach integracyjnych po angielsku.

Dzień 2 - Jak rozbić jajko?

Uczestnicy będą eksperymentować z jajkiem, spróbują je uratować przez rozbiciem. Dowiedzą się także o właściwościach powietrza i przeprowadzą na nim eksperymenty.

Dzień 3 - Wycieczka

Dzieci wybiorą się do Ogrodu Doświadczeń w Krakowie, gdzie spędzą czas na eksperymentowaniu przy ponad 100 modelach edukacyjnych rozmieszczonych w różnych strefach tematycznych.

Dzień 4 - Ciecze i gazy

Uczestnicy dowiedzą się o właściwościach cieczy i gazów. Przeprowadzą na nich eksperymenty. Stworzą własny wulkan.

Dzień 5 - Woda

Dzieci dowiedzą się w właściwościach wody. Większość dnia spędzą na zewnątrz eksperymentują z nią. Nie zabraknie bitwy na balony z wodą.

Dzień 6 - Kosmos

Dzieci zapoznają się z układem słonecznym. Stworzą własny spektroskop i poduszkowiec.

Dzień 7 - Gra terenowa

Dzieci zagrają wspólnie w grę terenową na terenie Niepołomic i puszczy Niepołomickiej.

Dzień 8 - Wirtualna rzeczywistość

Uczestnicy poznają tajniki wirtualnej rzeczywistości. Stworzą własne okulary VR.

Dzień 9 - Kino

Uczestnicy oglądną film w kinie. Po powrocie będą eksperymentować z kalejdoskopem i peryskopem.

Dzień 10 - Napięcie powierzchniowe

Dzieci poprzez eksperymenty dowiedzą się co jest napięcie powierzchniowe. Dowiedzą się o walutach innych krajów. Spędzą czas na placu zabaw.

DOOKOŁA ŚWIATA 15-26 SIERPNIA 2022

Zajęcia ramowe oraz tematyka obejmuje:

Dzień 1 - Paszport podróżnika

Dzieci zapoznają się z pozostałymi uczestnikami półkolonii biorąc udział w grach integracyjnych po angielsku. Stworzą portfolio krajów, które "odwiedzą" w trakcie turnusu.

Dzień 2 - Australia

Uczestnicy stworzą własne aborygeńskie obrazy. Dowiedzą się jak działa boomerang. Zagrają w podchody. Poznają najpiękniejsze zakątki Australii.

Dzień 3 - Wycieczka

Dzieci wybiorą się do Wiosek Świata w Tyńcu. Na Park składa się rekonstrukcja 6 osad z różnych kontynentów układająca się w ogromną mapę świata, po której można wędrować, odkrywając wszystkie te niezwykłe miejsca. Zwiedzających czeka m. in. wizyta w wiosce afrykańskiej, indiańskiej, peruwiańskiej, w mongolskiej jurcie, indiańskim tipi, eskimoskim igloo i papuaskim domu na palach.

Dzień 4 - The USA

Uczestnicy poznają Stany Zjednoczone. Wybiorą się na wirtualną wycieczkę po tym kraju. Zagrają w krokieta.

Dzień 5 - Talenty

Dzieci wezmą udział w konkursie talentów, który sami zorganizują. Każda osoba podzieli swoimi zainteresowaniami.

Dzień 6 - Wielka Brytania

Uczestnicy poznają tradycje brytyjskie. Stworzą czerwone autobusy i flagę. Wybiorę się na herbatę do królowej.

Dzień 7 - Irlandia

Uczestniczy poznają Irlandię i jej piękne zakamarki. Przygotują imprezę w stylu irlandzkim.

Dzień 8 - Japonia

Dzieci poznają najpiękniejsze miejsca Japonii. Stworzą własne origami.

Dzień 9 - Kino

Uczestnicy oglądną film w kinie. Po powrocie będą nagrywać własny western.

Dzień 10 - Pożegnanie

Uczestnicy podsumują swoją wiedzę o odwiedzonych krajach. Spędzą czas na placu zabaw.

Kolejność dni może ulec zmianie.

Półkolonie prowadzone są w języku angielskim. 

Liczba osób ograniczona do 30 uczestników. 

Na zakończenie półkolonii dzieci otrzymają pamiątkowe zdjęcia, upominek oraz certyfikat uczestnictwa.

Cena zawiera:

Cena przy zapisie do 15 czerwca: 1250 zł

Dla kursantów BRIGHT: 1090 zł

Cena regularna: 1490 zł

Termin 1: 18-29.07.2022

Termin 2: 15-26.08.2022

Aby zapisać dziecko wypełnij formularz zapisu lub zadzwoń 733-133-390

Zobacz jak wyglądały półkolonie w poprzednich latach:

Będziemy stosować się do wytycznych Sanepidu i Ministra Zdrowia. Dołożymy wszelkich starań, żeby dzieci mogły świetnie się bawić i jednocześnie być bezpieczne.

Dzieci otrzymają drugie śniadanie szczelnie zapakowane w plastikowe opakowania. Na obiad będziemy wychodzić do restauracji.

Półkolonia odbywa się od 24.01.2022 do 28.01.2022

Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. W takiej sytuacji staramy się umożliwić wzięcie udziału w innym terminie lub zwracamy proporcjonalną część opłaty pomniejszoną o kwotę zaliczki.

Klikając przycisk na tej stronie, dzwoniąc na nr 733-133-390 lub pisząc wiadomość na biuro@bright.edu.pl. Jeżeli po wypełnieniu formularza nie skontaktujemy się w ciągu 48 godzin, prosimy o kontakt.

Po potwierdzeniu zapisu i podpisaniu umowy należy wpłacić 200 zł zaliczki. Reszta kwoty musi wpłynąć na konto najpóźniej 5 dni przed rozpoczęciem półkolonii.

Nie. Każde koleje dziecko jest wpisywane na listę rezerwową. 

Przy rezygnacji w trakcie trwania półkolonii zwracana kwota wynosi proporcjonalną część opłaty za zajęcia z wyłączeniem zaliczki. Zaliczkę uznaje się za 50% opłaty za cały kurs lub turnus.

Zapisując rodzeństwo przysługuje 20 zł zniżki na drugie dziecko.

Półkolonie odbywają się w siedzibie Szkoły Językowej BRIGHT przy ul. Partyzantów w Niepołomicach.

Dziecko może zostać przyprowadzone pomiędzy godziną 7:45 a 8:00. Odebrane może być pomiędzy godziną 15:00 a 16:00. Chęć przyprowadzenia dziecka wcześniej lub odebrania później należy ustalić wcześniej ze szkołą.

Tak, jeżeli taka informacja została umieszczona na umowie.

Jeżeli wiesz, że Twoje dziecko nie lubi czegoś co będzie serwowane na drugie śniadanie, możesz mu zapakować coś od siebie. Może też wziąć swoją butelkę na wodę. Możesz też zadbać o coś przeciwdeszczowego.

Nie wprowadzamy zakazu przynoszenia telefonu, ale dzieci mogą używać go tylko w wyznaczonym przez wychowawcę czasie.

Nie. Grupy są podzielone wiekowo. Pierwsza grupa to dzieci w wieku od 6 do 8 lat, a druga to dzieci w wieku od 9 do 11 lat.

Tak, zawsze zgłaszamy półkolonie do Kuratorium Oświaty. Przeszliśmy pozytywnie kontrole zarówno Kuratorium jak i Sanepidu.

Tak, można zrezygnować zarówno z drugiego śniadania jak i obiadu. Należy wtedy zapewnić wyżywienie dla dziecka samemu. Cena półkolonii jest wtedy pomniejszana o cenę posiłków.

Znajomość języka angielskiego nie jest wymagana. Półkolonia jest prowadzona w celu poprawienia się znajomości językowych w sposób przyjazny dla uczestników. Lektor prowadzący półkolonię umie język polski, gdyby zaszła potrzeba użycia.

Co mówią uczestnicy poprzednich półkolonii?

Kto będzie sprawował opiekę?

Monika Karykowska-Kowalczyk
wychowawca półkolonii

Lektorka Szkoły Językowej BRIGHT, od trzech lat prowadzi zajęcia z języka angielskiego z dziećmi w pełnym wymiarze godzin. Mama trójki dzieci (w tym bliźniąt), którym sprawnie organizuje czas wolny. Język angielski opanowała mieszkając 11 lat w Irlandii. Przeprowadziła już nie jedną półkolonię w naszej szkole, więc dzieci zawsze zapisują się na jej terminy 😉

Paulina Chrobak
kierownik półkolonii

Właścicielka Szkoły Językowej BRIGHT oraz organizator półkolonii. Posiada 8-letnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. Mieszkała w Wielkiej Brytanii. Absolwentka studiów pedagogicznych. Na co dzień szuka nowych metod nauczania języka i uczestniczy w wielu szkoleniach, które pomagają jej ulepszać program szkoły.

Katarzyna Małek
wychowawca półkolonii

Najbardziej zorganizowana lektorka Szkoły Językowej BRIGHT. Według jej zasady nauka języka angielskiego ma być dla dzieci przyjemnością a nie stresem. Angielskiego nauczyła się w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszkała wiele lat. Dzieci nie chcą wychodzić z prowadzonych przez nią lekcji.

Patrycja Omyła Nogieć
wychowawca półkolonii

Nauczycielka od 6 lat.  Lubi uczyć przez zabawę, stawia na ciekawe rozwiązania a najważniejsze dla niej jest dobre samopoczucie uczniów i pokazywanie im, że można doświadczać języka w przyjemny i bezstresowy sposób, a nie jedynie uczyć się go z książek.

Dlaczego mam skorzystać w waszej oferty?

W Szkole Językowej BRIGHT zatrudniamy lektorów, którzy są przygotowani metodycznie i nieustannie rozwijają swój warsztat, ucząc się nowych sposobów na przekazanie wiedzy. Jest to ich stała praca, a nie dorywcza, dlatego podchodzą do niej poważnie i sumiennie. Kochają swoją pracę i wykonują ją z pasją, przez co nasi kursanci są bardziej zmotywowani do nauki. Dzięki pracy w zespole możemy podzielić się doświadczeniem i lepiej rozwiązać problemy z którymi boryka się dziecko. Ciągle szkolimy się z nowoczesnych technologii i wykorzystujemy je w pracy, przez co uczniowie chętniej korzystają z naszej pomocy. Mamy doświadczenie w organizowaniu półkolonii, a ich uczestnicy wracają w kolejnych latach lub decydują się na współpracę z nami.